30 dni na darmowy zwrot na terenie polski
30 DNI NA DARMOWY ZWROT NA TERENIE POLSKI
0
0.00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

3 marca, 2022

Co wpływa na cenę torebki ze skóry?

CZY ZAKUP TORBY SKÓRZANEJ TO DUŻY WYDATEK?

Mimo że bardzo nie lubię odpowiadać w ten sposób na zadane pytania – muszę napisać – „to zależy”… Każda kobieta ma inny budżet i z pewnością każda patrzy na to z innej perspektywy. Jestem dumna, że nashe klientki właściwie nigdy nie poddają pod wątpliwość cen galanterii skórzanej NASHE. Być może wynika to z faktu, że znają już nasze produkty i doskonale wiedzą, jak wygląda u nas proces powstawania galanterii skórzanej. Jako że – wraz z rozwojem firmy – wciąż przybywa nam nowych obserwatorek, postanowiłam jednak napisać, co decyduje o cenie torebki skórzanej. Oczywiście, na przykładzie naszej rodzinnej manufaktury.

Skóra kosztuje, a to dopiero początek…

Skóra naturalna to jeden z podstawowych surowców w naszej pracy. To od jej jakości zależy efekt końcowy pracy naszych rąk. Nawet najlepsze wzornictwo i praca doświadczonego kaletnika „nie uratują” torebki z brzydkiej skóry. Torby NASHE to wysoka trwałość i jakość. Żeby to osiągnąć, wybieramy tylko najlepsze i najtrwalsze surowce. Pamiętaj jednak, że skóra skórze nierówna… My korzystamy tylko z tych najlepszych, a to dopiero początek…

…BO CHODZI O DETALE!

Jeżeli widziałaś którąś z naszych torebek na żywo, prawdopodobnie już wiesz, że w NASHE to również oryginalne detale. Detale, które są naszym znakiem rozpoznawczym. Piękne okucia, elegancka, czerwona podszewka… Koszt tych elementów potrafi być ogromny. Być może zainteresuje Cię fakt, że piękna, gruba tkanina, której używamy w naszych produkach jako podszewki, pochodzi z lokalnej, łódzkiej firmy, która dostarcza tkaniny również do najlepszych hoteli w Polsce. Jest ona tak wytrzymała, że stosowana jest jako element wyposażenia sal bankietowych, oraz występuje w roli kotar okiennnych. Jeśli więc będziesz gdzieś na konferencji czy – prywatnie – na wakacjach i zasłona czy obrus wydadzą Ci się dziwnie znajome… Otwórz swoją torebkę – być może odkryjesz tajemnicę naszej podszewki.

PRACA KOSZTUJE – WSZYSTKO WYMAGA CZASU…

Zanim przejdę do etapów powstawania torby skórzanej, chcę wspomnieć o osobie, która gra główne skrzypce w każdej pracowni. Kaletnik… To od niego wszystko się zaczyna. To od jego wiedzy, umiejętności i wieloletniej praktyki zależy efekt końcowy. Wszyscy ludzie, związani na co dzień z NASHE, mają bardzo podobne podejście do swojej pracy. Wszyscy chcemy szyć zgodnie ze sztuką i nie iść na skróty kosztem gorszej konstruckcji czy przeciętnego wykończenia. Mimo że teoretycznie moglibyśmy “szybciej”, “taśmowo”… My wkładamy w pracę całe swoje serce i 100% uwagi. W efekcie proces powstawania torebek skórzanych NASHE jest tak praco- i czasochłonny.

ETAPY POWSTAWANIA TORBY SKÓRZANEJ

Podobnie jak we wszystkim innym, najpierw musi zapłonąć “ta iskra”… Koncept, który sprawi, że serce bije szybciej, a ręce same rwą się do pracy. Wtedy zaczynamy pracę – na początku wybieramy skóry, okucia, tkaniny, dodatki… Wszystko to, co widać i co wpływa na efekt końcowy produktu.

OD PROJEKTU DO EFEKTU NIEJEDEN KROK…

Następnie powstaje projekt torby, tworzymy formę i – dopiero potem – prototyp. Etap testów jest bardzo długi i kompleksowy. Prototyp torby skórzanej sprawdzamy bardzo uważnie, na bieżąco wprowadzając poprawki. Wszystko po to, by produkt końcowy był w 100% dopracowany. Samo szycie to skrojenie skóry w odpowiedni sposób według zasad rozkroju szkoły kaletniczej. Oczywiście – tak, by jak najmniej się jej zmarnowało, by wykorzystać niemal w całości ten, jakże cenny, surowiec. Warto mieć także świadomość, że każda część skóry ma inne przeznaczenie. Należy dokładnie przemysleć, jak zaplanować ten etap pracy. Rozkrój skóry to sztuka. Następne etapy pracy to wykrój podszewki, dobór odpowiednich sztywnków (jeśli mają być zatosowane), przygotowanie okuć, suwaków, szarfowanie brzegów, klejenie...

…A TO WCIĄŻ JESZCZE NIE WSZYSTKO!

Czynności, których podejmujemy, jest naprawdę wiele. Mimo że, patrząc na produkt finalny, nie widzi się wszystkiego – każdy szczegół ma ogromne znaczenie. Następnie pozostaje nam już “tylko”wstemplowanie logo, połączenie podszewki ze skórą, zaimpregnowaniej odpowiednim specyfikiem i przygotowanie paczki do wysyłki…

SKÓRA TO INWESTYCJA NA LATA…

O torebkach ze skóry mówi się często, że są “długowieczne”. Czy to odpowiednie określenie? Jeżeli torba wykonana jest zgodnie ze sztuką kaletniczą, ze skóry doskonałej jakości – jak najbardziej! Ja, odnosząc się do naszych produktów, dodałabym jeszcze drugie – “ponadczasowe”. Zakup autorskiej torebki skórzane NASHE to inwestycja na lata. To produkt, który pięknie się starzeje i – odpowiednio pielęgnowany – nawet po latach wciąż będzie cieszył użytecznością i urodą. Znasz historię torby mojej babci? Ta właśnie skórzana torebka była (i wciąż jest) dla mnie punktem odniesienia jako “doskonałość” – coś, do czego nieustannie dążę.

…KTÓRA NIE TRACI NA WARTOŚCI!

Kupując klasyczną torebkę skórzaną ma się pewność, że będzie “modna” przez wiele lat. Niezależnie od trendów w modzie, zawsze doda klasy i szyku każdej kobiecie. Jeżeli – tak, jak ja – jesteś miłośniczką produktów ponadczasowych, eleganckich i tworzonych z sercem, z dużym prawdopodobieństwem wybierzesz torbę skórzaną. Jeśli oprócz tego chcesz zainwestować w coś oryginalnego i niecodziennego – przejrzyj oferty produktów z rodzinnych manufaktur kaletniczych lub niewielkich firm. Oczywiście, zapraszam Cię także do NASHE, ale… jeżeli czytasz ten tekst, prawdopodobnie już wiesz, że jesteś w w wyjątkowej, torebkowej krainie, gdzie wszystko, co robimy, tworzymy z pasji i z sercem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

@nashe_bags

cartcrossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram